Šusteková 2, Bratislava (budova polikliniky)
Šusteková 2, Bratislava (budova polikliniky)

Účasť pri pôrode/sprevádzanie k pôrodu

Otec pri pôrode dieťaťa je dnes úplne bežnou vecou. Privítať dieťa na svete je najzásadnejší moment v živote oboch rodičov, a preto sa ho vo väčšine prípadov obaja zúčastňujú. Každý pár má o pôrode inú predstavu, dôležité je porozprávať sa o vzájomných očakávaniach a úlohe otca, preto odporúčame mať pri odchode do pôrodnice svoj vlastný pôrodný plán.

V niektorých prípadoch otec váha, či ísť do nemocnice priamo k pôrodu alebo uvidieť dieťa neskôr. Ak má rodina napríklad viac detí, možno musí zostať s nimi doma. Možno sa obáva, že nenaplní očakávania manželky. A možno je pre neho najťažšie vidieť bolesť svojej partnerky a nevedieť, čo s tým. Iste, sú spôsoby úľavy od bolesti a podpory, ktoré sa môže naučiť napríklad na predpôrodnej príprave, aby vedel žene pomôcť. Ale problém je, keď sa situácia nečakane zmení. Pri pôrodoch sa to deje rýchlo, z minúty na minútu. Preto je príprava taká dôležitá. Otec nedokáže zabrániť postupnosti pôrodu, ale bude vedieť o všetkých alternatívach v možných zmenách, čo sa môže stať a ako najvhodnejšie reagovať. Vďaka tomu môže byť naďalej oporou rodičke a partnerom lekárom, lekárkam a sestrám. Je to skutočne rozdiel, ak sú rodičia pripravení a chápu, čo sa v jednotlivých fázach pôrodu odohráva.

Ak sa ako rodičia rozhodnete, že otec nebude pri pôrode, môžete využiť našu službu sprevádzania pri pôrode pôrodnými asistentkami. Pôrodné asistentky sú zdravotnícke pracovníčky, ktoré dokážu odviesť pôrod a majú zdravotnícke vzdelanie.   

My sprevádzame ženy pri pôrodoch v pôrodniciach v Bratislave, Trnave, Trenčíne,  Hainburgu, Vsetíne, Brne, Vyškove. Sprevádzame – čiže neodvádzame pôrod, ani nevyšetrujeme, aj keď sme pôrodné asistentky a máme na to kompetencie. Ak nie sme zamestnankyne danej pôrodnice, nie je nám to umožnené. 

Ak by ste chceli, aby sme boli s vami pri pôrode, určite sa musíme stretnúť a prejsť si vaše predstavy, pôrodný plán a podrobnejšie informácie.

 

Cena služby: 250 €

 

Máte záujem?

Nechajte na sebe kontakt a ozveme sa vám s možnosťami.

Najkomplexnejšie štúdio
na Slovensku

Prvé slovenské onlinekurzy
pre tehotné

Predaj produktov
na uľahčenie pôrodu a dojčenia

Najvyššie hodnotenia      spokojnosti